Imprezy dla dzieci - organizacja, atrakcje, animatorzy. - Spektakle

Teatr Pana O. to grupa artystów, dla których teatr jest pasją. Pragniemy się nią dzielić z innymi.

Jesteśmy teatrem objazdowym, którego spektakle można oglądać w różnych polskich miastach. Nasze widowiska prezentujemy nie tylko w obiektach teatralnych, ale również w szkołach, ośrodkach kultury i podczas imprez plenerowych.

Wieloletnie doświadczenie sceniczne sprawia, że wiemy jak wywołać uśmiech na twarzach dzieci i ich opiekunów. A dzięki wplecionym zabawom interakcyjnym wartości przez nas przekazywane pozostają na długo w dziecięcych sercach.

 

Wielkanocna przygoda Antosia

Krótko przed świętami, babcia Bunia poprosiła o pomoc w tajemniczych poszukiwaniach…  kotków wielkanocnych. Skory do pomocy Antoś wyruszył więc w drogę. Nieoczekiwanie napotyka: zajączka wielkanocnego, słomianego chochoła, roztańczonego króliczka, stracha na wróble i parę innych niezwykłych stworzeń. Każde z nich pomaga Antosiowi w poszukiwaniach, odpowiadając przy okazji na nurtujące go pytanie: czym są właściwie Święta Wielkanocne i gdzie są tajemnicze kotki? „Wielkanocna Przygoda” to spektakl edukacyjny, nawiązujący ściśle do zwyczajów Świąt Wielkanocnych.

GALERIA

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Wiosna z kurą Klaudyną

Okres wiosenny to czas budzącej się przyrody i związane z tym liczne zwyczaje, jak topienie marzanny. Świat się zieleni, a zwierzęta z zagrody gospodyni Marylki zabierają się za porządki po zimie. Zobacz, co słychać na polskiej wsi wraz z przyjaciółmi tytułowej bohaterki kury Klaudyny, a przekonasz się ile to zwierzątka z zagrody maja do opowiedzenia…

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Skubiś i Straszny Dwór czyli Scooby – Doo na tropie Duszka Leniuszka

Niesamowita historia opowiedziana przez dwóch znanych i dowcipnych przyjaciół Skubiego i Kudłatego. Bohaterowie są na tropie wielkiej tajemnicy zamku, gdzie grasuje Duszek Leniuszek. Pościg, rozwiązywanie zagadek z dziećmi, wspólne śpiewanie piosenki oraz czarowanie ze sporą dozą dobrego humoru to recepta na dobrą zabawę podczas spektaklu.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Stumilowy Las Puchatka

Czerwony balonik, słój pełen miodu i rój uprzykrzających się pszczół – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych scen o historii Kubusia Puchatka. Pragniemy zaprowadzić dzieci do Stumilowego Lasu, w którym będą mogły przeżyć niezwykłą przygodę wraz z Tygryskiem, Krzysiem i bojaźliwym Prosiaczkiem.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Koziołek Matołek i podróż do Pacanowa

Chyba nie znajdzie się osoba, która nie słyszała o fascynujących przygodach Koziołka Matołka. Teatralna wersja jego podróży jest równie ekscytująca, co słowo napisane przez Kornela Makuszyńskiego. Wraz z Koziołkiem dotrzemy na kolejne kontynenty, poznamy zwyczaje i zabawy dzieci w innych krajach. Wspólnie potańczymy przy afrykańskich rytmach, nauczymy się prostej orientalnej piosenki, weźmiemy udział w olimpijskich zmaganiach sportowych, a to tylko część atrakcji przygotowanych przez naszego Koziołka.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Małpki Fiki-Miki Eko-pamiętniki

Małpka Fiki-Miki uwielbia podróże. Na swej drodze spotyka zwierzęta, które no co dzień widzą szkodliwe skutki zanieczyszczania środowiska. Żalą się Małpce, która wraz z dziećmi pomaga im uporać się z ekologicznymi problemami. Miś Oktuś z torbą pełną śmieci odkryje tajemnicę kolorowych koszy. Krokodyl Gaguś, wspólnie z dziećmi uratuje ryby z zanieczyszczonych okolicznych stawów. Z kolei roztańczony Lew Leon wykona wraz z dziećmi i małpką zieloną piosenkę.  „Małpki Fiki-Miki Eko-pamiętniki” to spektakl interaktywny, w którym przez zabawę uświadamiamy dzieciom konieczność dbania o ochronę środowiska naturalnego i skutki jego zanieczyszczania.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Savoir vivre przy stole z Sezamkami

Spotkanie z Sezamkami to prawdziwa uczta dla najmłodszych! Dzieci zostaną zaproszone na urodziny Elmo, których przygotowaniem zajmie się Wielki Ptak i Ciasteczkowy Potwór. Uroczystość do wesoła zabawa, ale czy wyprawienie urodzin to taka prosta sprawa? Zostawiamy to ocenie dzieci oraz dwójki przyjaciół Berta i Erniego. W spektaklu zobaczymy następujące postaci: Elmo, Ciasteczkowy Potwór, Wielki Ptak, Bert, Ernie.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Reksio, czyli gwar na wiejskim podwórku

Historia opowiedziana przez pana Skowronka – częstego gościa w gospodarstwie, który z lotu ptaka widzi wszystko bardzo dokładnie. Inspiracją dla przygód Reksia  jest popularny serial animowany. Tytułowy bohater przeżywa niezwykłe przygody wraz z pozostałymi mieszkańcami gospodarstwa: krową Mućką, świnką Czyścioszką oraz zabawnymi kogutami – bliźniakami Antkiem i Kajtkiem.

reksio

Król, który zapomniał o swojej bajce

Zupełnie niedawno temu, za pierwszą górą, za pierwszą rzeką i za pierwszą doliną żył Król Baj. Rządził swoim królestwem sprawiedliwie i dobrze. Urozmaicał czas swoim poddanym opowiadając im wyjątkowe bajki, baśnie i historie. Ale pewnego dnia historie zaczęły się rozmywać i sam król potrzebował pomocy baśniowych bohaterów. W spektaklu pojawią się znane postaci, jak Czerwony Kapturek, Koziołek Matołek, Prosiaczek czy Calineczka. Różnorodność i barwność bohaterów sprawia, że spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych widzów.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Akademia Pana Kleksa

W Akademii Pana Kleksa po dziś dzień jest gwarnie i wesoło. Właśnie odbywa się kolejny nabór do najbardziej znanej uczelni w kraju! Stając się adeptami Akademii, dzieci otrzymują swoje pierwsze piegi. Przenoszą się w krainę fantazji oraz wykonują najpopularniejsze piosenki m.in. "Witajcie w naszej bajce" czy "Kaczka Dziwaczka". Razem urządzą poszukiwania zaginionego guzika i wraz z latającym wężem pobawią się na wyspach Bergamutach. Podczas spektaklu nie zabraknie czarnego charakteru Filipa Golarza, dr Pai-Chi-Wo oraz Adasia Niezgódki.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Kaczka Dziwaczka czy Lokomotywa? Czyli zabawy z Tuwimem i Brzechwą

Julian Tuwim i Jan Brzechwa – znamy pisarzy i często recytujemy fragmenty ich wierszy, jednak rozpoznanie kto jest autorem którego wiersza często napawa pewnymi trudnościami. Zróbmy z tym mały porządek. Zapraszam do „spotkania się” z pisarzami i porozmawiania z nimi o ich twórczości. Oprócz wierszy, przygotowali oni bez liku animacji w oparciu o swoją twórczość.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Koncert Pana Fasoli i Pani Tik-Tak

Zabawa dla dzieci i dorosłych, podczas której każdy usłyszy piosenki ze swojego dzieciństwa. Nasz koncert to niezapomniane spotkanie dla oglądających i słuchających, którzy wraz z Panem Fasolą i Panią  Tik-Tak zaśpiewają m.in. „Kaczkę Dziwaczkę”, „Wy nie wiecie a ja wiem”, „Zuzia lalka nieduża” czy „Kaczuszki.” Koncert jest przeplatany animacjami dla dzieci.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Królewna Śnieżka i krasnale. Co było dalej…

Królewna Śnieżka, zła Macocha – Czarownica, Krasnoludki i dzielny Książę – wszyscy znają te postaci i ich wspólną historię. My zapraszamy jednak do poznania dalszych przygód pięknej królewny. Oto zazdrosna macocha, pojawia się po raz kolejny w życiu Księżniczki i jej przyjaciół i stara się ponownie  skomplikować im życie. Czy jej plan się powiedzie? Czy może po raz kolejny, wydawałoby się idealny plan, spali na panewce? Światła gasną, kurtyna unosi się ku górze, dzieci z rozszerzonymi źrenicami wpatrują się w scenę, to znak by rozpocząć spektakl…

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Czerwony Kapturek

Historia opowiada o uroczej dziewczynce, która wybrała się do swojej chorej babci. Zabrała z sobą koszyk wypełniony po brzegi smakołykami, żeby osłodzić czas ukochanej babuni. Przemierzając kolejne leśne ścieżki, Czerwony Kapturek spotyka na swej drodze wilka. Opowiada mu o celu swojej podróży. Nie spodziewa się, że sympatyczny wilk tworzy już w swojej głowie niecny plan  zjedzenia babci i Kapturka... Opowieść znana od dawna, pamiętana po dziś dzień. W obrazowy sposób uczy dzieci, by nie ufać obcym.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Kochany Panie Mikołaju

Święta już za pasem! Praca w fabryce prezentów wrze. W gotowości jest już Elf Psotnik, Śnieżynka, Elfica Śmieszka, ale co to? Nie ma Mikołaja? Jak mogą odbyć się święta bez jego głównego bohatera? Dramatyczna historia, która – bez obaw, kończy się happy endem.

19

Mikołajki w Stumilowym Lesie

Przyjaciele w Stumilowym Lesie jak co roku przygotowują się do Świąt Bożonarodzeniowych. Ale  w tym roku czeka ich nie lada niespodzianka. Święty Mikołaj postanowił odwiedzić mieszkańców osobiście! Podekscytowana gromada jest gotowa do wspólnego przeżywania Świąt.

spektakle dla dzieci, Teatr Pana O.

Krówki Matyldy podróże małe i duże

W oddali słychać ptaków śpiew, ale coś go zagłusza… Co to takiego? Czy to jest rozpaczliwe łkanie? Ale kto tak rzewnie szlocha? Ah, to nasza mała Krówka Matylda, która przemierza świat zupełnie sama, odkąd zgubiła swoją mamusię. Poszukując przyjaciół, zagubiona krówka natrafia na swojej drodze na różne przygody. Kogo spotka nasza główna bohaterka? Czy nadejdzie dzień, w którym Matylda przestanie płakać?

8 l

 

 

copyright by Agencja Artystyczna Niedźwiedź